Každý hrátkolog je brzy postaven před jedno dilema: „Kam s věcmi co by se jednou mohly hodit? Vyhodit, nebo uschovat pro strýčka Příhodu?” Přiznám se bez okolků, jsem schovávací typ.
Krabice s nápisem TOSEBUHO aneb „To se bude hodit“ vznikla v okamžiku, kdy postupné hromadění věcí po poličkách a šuplících pomalu spělo k nervovému zhroucení mé pořádkumilovné drahé polovičky.
Krabice mi umožnila mít vhodný materiál a mít ho v dostatečném množství – to vše při zachování rodinné pohody. Vyhazovat zajímavé krabičky, když se mohou proměnit například v nábytek pokojíčku pro panenky? Šup s nimi do krabice! Potřebujete rychle malou drobnost jako poklad pro právě vymyšlenou hru? A ejhle, v krabici jako by čekal prstýnek z poutě a starý bižu náhrdelník po babičce.
Kdo je připraven, není překvapen. Hry mají někdy dosti nepředvídatelný průběh a rychle sehnat potřebnou proprietu není vždy snadné. S Tosebuho vás však už nic nezaskočí.
Navíc, pokud máte doma sourozence, víte dobře, že musíte mít vše dvakrát. A kde rychle seženete dvě ruličky od toaleťáku pokud naléhavě potřebujete vyrobit bojové náramky? (Vlastně tři – pokud vyrábíte společně s dětmi.)
Pro začátek vám bude stačit větší krabice od bot s víkem. Nalepte na ni nápis a hotovo.
V mém Toseobuho můžete nalézt: korkovou zátku (skvělé na razítka), špejle od nanuku (na maňásky a jiné rukodělky), hračky z Kinder vajíček (ideální jako výbava pro domečky a dioráma), různé tretky (na poklady), krabičky od krémů (promění se v pokladnice a schránky na cennosti) nebo zajímavé lahvičky od hotelových jednorázových šampónů (v čem chcete uchovávat kouzelné lektvary, ha?).
Myslím, že brzo zjistíte, že krabice Tosebuho má jednu záhadnou vlastnost. Neustále zvyšuje svůj objem i počet. Moje původní krabice rychle přerostla v box ten v kumbál, garáž a momentálně zálibně pošilhávám po sousedovic volném pozemku.
Časem jsem objevil ještě jednu věc – krabice je neodolatelným lákadlem pro děcka. Strašně rády se v ní přehrabují a hledají inspiraci nebo něco zajímavého. Atraktivitu krabice můžete ještě zvýšit polepením nápisů jako: „Tajné“, „Neotvírat“, „Lupiči budou proměněni v kámen“ – vše pochopitelně doplněno lebkami a zkříženými hnáty.
Tipy pro tebe
- Hned na začátku se smiř s tím, že krabice bude více než jedna. Doporučuji minimálně jednu na poklady a jednu na rukodělné materiály (provázky, krabičky, odřezky látek ap.)
- Dej přednost průhledným krabicím – lépe se udržuje přehled, co v krabici je.
- Čas od času si vyhraď čas na „probírku“ – věci, které v krabici leží už nějakou dobu zkus použít v příští hře. Jsou-li tu déle než rok, nemilosrdně je vyhoď do koše!
Jak to máte u vás? Schováváte pro strýčka Příhodu? Do šuplíku, krabice, kumbálu? Poděl se v komentářích nebo na hrátkovničím facebooku!
Napsat komentář