Velikonoce za námi, mlsoty snědeny. Většinou to, mimo jiné, znamená spoustu prázdných obalů od Kinder vajíček a s nimi přichází klíčová otázka: Vyhodit či schovat?
Nerad vyhazuji – navíc vajíčka si přímo říkají o další využití. Takže, co s nimi? V první fázi, šup s nimi do krabice ToSeBuHo, jinak padnou za oběť uklízecí mánii. No a pak už se jen čeká na vhodnou příležitost.
Jak to využít
- Stopovačky – zářivá žlutá barva obalu se hodí všude tam, kde potřebujete upoutat pozornost. Na zahradě tak můžete vytvořit vajíčkovou stezku, kterou mají děcka následovat. Může vést k pokladu, nebo to může být jen jeden bod v rámci větší úkolovky.
- Schránky na indicie – pevný, nepromokavý a dobře uzavíratelný obal je ideální skrýší pro nejrůznější účely. Například lze do nich umístit indicii – mapu vedoucí k dalšímu kroku hry. Plastové vajíčko snese i vlhko a déšť – lze je tedy použít i pro hry v horším počasí. Můj tip: provrtej obal a otvorem protáhni provázek – schránku pak můžeš zavěsit na strom.
- Urvi co můžeš – smyslem je najít co nejvíce obalů. Do každého umístíme nějakou drobnost (poklad) nebo mlsotu (pár lentilek). Obaly lze volně poházet po zahradě nebo poschovávat v bytě. Tady ovšem pozor – nepodceňujte hledací schopnosti mrňat a vervu, se kterou se do toho pustí. Při špatné konstelaci hvězd taky můžete skončit s bytem na ruby.
Co s Kinder obaly děláte u vás? Končí v koši nebo se dočkají dalšího využití? Pochlubte se v komentářích nebo na Hrátkovničím facebooku!
Napsat komentář